18 Das Schicksal einiger Märtyrer wurde ermordet

Das Schicksal einiger Märtyrer wurde ermordet


Das Schicksal einiger Märtyrer wurde ermordet!😓 سرگذشت برخی از مسیحیان شهید و به قتل رسیده


#ارتداد به معنای «اظهار ارادی نامسلمانی به صورت گفتاری و رفتاری از سوی یک مسلمان در اجتماع» است و حکم آن قتل است. در عين حال، حکم ارتداد در دنيای غير شيعی کمابيش بر همان منوال سنتی است.


اين حکم مشهور چنان اعتباری در ميان مفتيان اهل سنت داشته است که بر اساس اسناد #سازمان_ملل_متحد به درخواست آنها مفاد ماده ۱۸ اعلاميه حقوق بشر طوری تغيير کرده است که مخالف فقه رايج در عربستان و مصر نباشد.


مرتدان به دو گروه تقسیم می‌شوند

#مرتد_فطری : یعنی کسی که در هنگام انعقاد نطفه اش یا به هنگام تولدش والدین او یا یکی از آن دو مسلمان بوده اند و خود او نيز پس از تميز مسلمان باشد.حکم قتل به این مورد جاری می‌گردد و #توبه نيز براي او امکان پذير نمي باشد

#مرتد_ملی : یعنی کسی که از والدین نامسلمان بوجود آمده یا متولد شده است ولي بعد ها به آيين #اسلام در آمده است ولي از تصميم خود برگشته است. حکم چنين فردي نيز #قتل است اما براي او امکان توبه وجود داردودر اين صورت اعدام نمي شود.


مسلمانان ایرانی با گرویدن به مسیحیت، بهایی گزاف و گران پرداخته و چه بسا جان خود را در این راه ازدست داده اند. با شروع انقلاب، در کنار هجوم و حمله به بهائیان، قتل کشیشان نیز آغاز شد.

• نخستین کشیش قربانی پس از انقلاب #ارسطو_سیاح بود که در سال ۱۳۵۷ پس از انقلاب در #شیراز به قتل رسید.

• #اسقف_حسن_دهقانی در #اصفهان در خواب هدف پنج گلوله قرار گرفت اما از این ترور جان به در برد.

• در سال ۱۳۵۹ پسر اسقف، #بهرام_دهقانی ، در #تهران ربوده و به ضرب گلوله کشته شد.

• #منوچهر_افغانی در سال ۱۳۶۷ در اصفهان از شورای کشیشان #پروتستان به قتل رسید.

• #کشیش_حسین_سودمند در ۱۹۹۲(۱۳۷۱) در #مشهد از کلیساهای #جماعت_ربانی به اتهام ارتداد به #اعدام محکوم و حلق آویز شد. این اولین بار بود که کشیشی با محاکمه در دادگاه به مرگ محکوم می شد و قتل به صورت پنهانی و ترور صورت نمی گرفت

• در سال ۱۹۹۳ #کشیش_مهدی_دیباج در #ساری به اتهام ارتداد فطری به اعدام محکوم شد. مهدی دیباج در سال ۱۹۹۳ (۱۳۷۲) در دادگاهی در ساری محکوم به مرگ شد. جامعه مسیحیان ایران بویژه #کشیش_هایک_هوسپیان_مهر برای نجات او تلاش بسیار کرد و کشیش هوسپیان، رهبر کلیساهای جماعت ربانی با راه اندازی کمپین های بین المللی و جلب نظرمسیحیان و افکار عمومی جهان نقش مؤثری در آزادی کشیش دیباج برعهده گرفت. سرانجام کشیش دیباج پس از ده سال حبس در ۲۴ دی ماه ۱۳۷۳ آزاد شد.

• سه روز پس از آزادی دیباج، کشیش هایک هوسپیان در راه فرودگاه مهرآباد ناپدید شد. خانواده او پس از ۱۱ روز تلاش بی امان برای یافتن کشیش، سرانجام #جسد_مثله شده او را که با ۲۶ ضربه چاقو پاره شده بود، از سردخانه پزشکی قانونی تحویل گرفتند. قاتلان روی سینه او و درست بر قلبش حفره ای عمیق با آلتی برنده سوراخ کرده بودند. قتلی فجیع و سبعانه برای انتقام جویی و عبرت آموزی و ایجاد رعب.

• شش ماه پس از قتل کشیش هایک، #کشیش_طاطائوس_میکائیلیان ، رئیس شورای کشیشان پروتستان، پس از ترک خانه در تهران ناپدید شد و چند روز بعد پسرش برای شناسایی جسد او که با شلیک چند گلوله به سرش به قتل رسیده بود، احضار شد. قاتلان روی جنازه کشیش میکائیلیان بر تکه کاغذی نشانی جسد کشیش مهدی دیباج را قرار داده بودند.

• جسد مهدی دیباج، کشیش کلیساهای جماعت ربانی، که بر اثرضربه های چاقو از پا درآمده بود، در جنگل های اطراف کرج پیداشد.

مقام های امنیتی در آن زمان با ترتیب دادن نمایش امنیتی اعترافات، سه دختر جوان را به عنوان عضو سازمان مجاهدین خلق مسئول این قتل‌ها اعلام کردند.

• کمتر از دو سال بعد در سال ۱۳۷۵ #کشیش_محمد_باقر_یوسفی اهل کلیساهای جماعت ربانی ملقب به #روانبخش در جنگل حلق آویز شد.

• #قربان_دردی_تورانی ، از گروه #کلیساهای_خانگی در آذر ۱۳۸۴ به قتل رسید. خانواده او جسد غرق در خونش را در حالی که گلویش بریده بود، در برابر خانه شان یافتند.

• #محمد_جابری از گروه کلیساهای خانگی در خرداد ۱۳۸۶ به قتل رسید.

• #محمد_علی_جعفرزاده از گروه کلیساهای خانگی در خرداد ۱۳۸۶ به قتل رسید.

• #عباس_امیری در سال ۱۳۸۷ در ملک شهر اصفهان به دست نیروهای امنیتی به قتل رسید.

• سه روز پس از مرگ او همسرش بر اثر جراحت های ناشی از شکنجه ماموران امنیتی درگذشت. عباس امیری پیش از گرویدن به مسیحیت مدت ها در جنگ ایران و عراق به عنوان بسیجی شرکت کرده و مجروح شده بود.


و همچنان راه ایلچیان مسیح ادامه دارد...

#مسيح #عيسي #خدا #زندگی #محبت #ايمان #صليب


[ بازدید : 4 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]
[ شنبه 10 آذر 1397 ] [ 6:01 PM ] [ یزدان صفری ]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه انجام پروژه متلب میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان آپلود عکس
بستن تبلیغات [X]